پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
شعار سال زیر پورتال ها
   
 
  • بیانیه حریم خصوصی (Privacy Policy)

   در بیانیه پیمان رازداری به شما اعلام می‌کنیم که چگونه از اطلاعاتی که هنگام مراجعه به پایگاه اینترنتی این اداره کل پزشکی قانونی در اختیار ما قرار می‌دهید و یا ما آنها را گردآوری می کنیم، استفاده و از آ‌ن‌ها حفاظت می‌کنیم. ما حفظ حریم شخصی شما را تضمین می‌کنیم. هدف ما این است که شما به طور شفاف از چگونگی استفاده ما از اطلاعات گردآوری شده و همچنین روش‌های محافظت از حریم خصوصی خود اطلاع داشته باشید.

   در این بیانیه موارد زیر توصیف می شود:

   اطلاعاتی که ما گردآوری می کنیم
   چگونگی استفاده ما از اطلاعات گردآوری شده
   حق انتخاب شما
   حوزه شمول
   ضمانت اجرا
   تغییرات
   رد مسئولیت

   سعی ما بر این بوده است، بیانیه رازداری تا حد امکان ساده باشد. حریم خصوصی شما برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است، بنابراین خواهشمند است با کمی صرف وقت از رویه های کاری ما مطلع شوید و یا در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

   1. اطلاعاتی که ما گرد‌آوری می‌کنیم

   در نتیجه بازدید شما از پورتال این اداره کل پزشکی قانونی، اطلاعاتی از شما در اختیار ما قرار می گیرد. این اطلاعات به ما در ارائه محتوا و خدمات بهتر و منطبق بر نیاز شما و سایر کاربران کمک می کند. بنابراین اگر در هنگام استفاده از این پورتال اینترنتی، اطلاعاتی دراختیار ما قرار گیرد که هویت شما را آشکار کند می‌توانید مطمئن باشید که از آن تنها بر اساس اصول مطرح شده در این بیانیه استفاده می‌شود.

   اطلاعاتی که توسط ما به واسطه استفاده شما از سرویس‌ها و خدمات ما گردآوری می شود. در زمانی که شما از اطلاعات و خدمات ارائه شده در پورتال اینترنتی استفاده می کنید ممکن است اطلاعاتی درباره آنها و نحوه استفاده شما گردآوری کنیم. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

   اطلاعات دستگاه ممکن است اطلاعات مرتبط با دستگاه (مانند مدل سخت‌افزار، نسخه سیستم عامل و شناسه خاص اتصال دستگاه به شبکه) شما را استخراج و نگهداری کنیم.


   اطلاعات شکل استفاده

   ممکن است در زمان استفاده شما از سرویس های ما اطلاعاتی را به عنوان گزارش شکل استفاده شما از این پورتال استخراج و نگهداری کنیم که شامل این موارد می شود.
   جزئیات مربوط به نحوه استفاده شما از امکانات این پورتال مانند محتواها یا جستجوها.
   اطلاعات مربوط به ثبت گزارش الکترونیکی و یا تلفنی درخواست خدمات پشتیبانی مانند شماره تلفن، اطلاعات فرد تماس‌گیرنده، شماره‌هایی که تماس به آنها انتقال یافته، مدت و زمان تماس، اطلاعات پیامک و یا ایمیل.
   آدرس پروتکل اینترنتی (IP) شما.
   اطلاعات گزارش های ارسالی از بازخورد خرابی‌های ایجاد شده حین کار شما با پورتال، تنظیمات سخت‌افزاری، نوع مرورگر، زبان مرورگر، زمان درخواست شما و URL ارجاعی.
   ثبت اطلاعات کوکی‌هایی که ممکن است بطور مشخص مرورگر یا اطلاعات حساب کاربری شما در این پورتال را مشخص نمایند.

   2. استفاده از اطلاعات گرد‌آوری شده

   کلیه سوابق تماسها و درخواستهای شما به عنوان کاربر سایت جهت ارائه خدمات بهتر از سوی ما گردآوری و نگهداری می شود. به طور معمول ما از آدرس ایمیل شما و یا در مواقع خاص از شماره همراه شما برای اطلاع‌رسانی موارد مرتبط با مراجعه شما و اطلاع‌رسانی تغییرات و پیشرفت‌های آن استفاده می کنیم.

   به صراحت اعلام میداریم، ما هرگز اطلاعات شما را در اختیار اشخاص ثالث قرار نمی دهیم.


   3. شفافیت و حق انتخاب

   این اداره کل به صورت شفاف انواع اطلاعات احتمالی گردآوری شده از فعالیت شما مرتبط با پورتال این اداره کل را تشریح و رویه های کاربرد آنها را نیز مشخص کرده است.

   چنانچه نگرانی خاصی در ارتباط با حریم خصوصی خود و مفاد این بیانیه دارید، ما این حق را برای شما قائل هستیم که قبل از هرگونه فعالیت مرتبط با این ساختار به صورت رسمی و مکتوب با رعایت اصول محرمانگی موضوع را به اطلاع این اداره کل برسانید، در غیر این صورت فرض بر قبول شرایط این بیانیه از طرف شما می باشد.
   درصورتی که فکر می کنید اطلاعاتی که ما از شما داریم اشتباه است، جهت تصحیح یا تکمیل آن با ما تماس بگیرید.
   چنانچه تمایل به دریافت اطلاعات (خبرنامه، مقالات دانشی و...) و یا تماس تلفنی از طرف این اداره کل نیستید، در این خصوص با ما تماس بگیرید. نظر و درخواست شما برای مهم است.


   اشتراک دسترسی به اطلاعات به دلایل حقوقی

   چنانچه برای ما محرز شود که دسترسی، استفاده، حفظ یا ارائه اطلاعات گردآوری شده از شما و فعالیت های شما در این پورتال برای شخص ثالثی، بصورت منطقی لازم و ضروری است، در موارد ذیل اطلاعات گردآوری شده را با اشخاص خارج از این اداره کل به‌اشتراک می‌گذاریم:

   لزوم اجرای هرگونه قانون قابل اعمال، مقررات، روند حقوقی یا درخواست لازم الاجرای حکومتی.
   لزوم اجرای شرایط سرویس قابل اعمال، از جمله بازرسی تخلف‌های احتمالی توسط دولت یا مراجع ذیصلاح.
   شناسایی، جلوگیری یا هدف قراردادن کلاه‌برداری، و مشکلات امنیتی.
   محافظت از اداره کل و کاربران پورتال در برابر نقض حقوق، دارایی یا امنیت درفضای مجازی به شکلی که مطابق قانون لازم الاجرا و مجاز باشد.

   4. حوزه شمول

   ممکن است حین استفاده و مرور صفحات این پورتال از طریق لینک هایی که در بعضی از صفحات وب پیش بینی شده است به دامنه های اینترنتی دیگری که در مالکیت این اداره کل نیست منتقل شوید. ما هیچگونه مسئولیتی درمورد اطلاعاتی که ممکن است آن دامنه های اینترنتی گردآوری کنند نداریم و رویه استفاده، نگهداری و نشر اطلاعات توسط آنها در حوزه شمول این بیانیه نیست.


   5. ضمانت اجرا

   این اداره کل به صورت پیوسته رعایت مفاد این بیانه را پایش می کند. همچنین درخصوص شکایت ها و یا درخواست های مرتبط با موضوعات این بیانیه، با ذینفعان هر مورد در تماس خواهیم بود. به صورت دائم قوانین مرتبط با تبادل اطلاعات در فضای مجازی نیز بررسی می گردد و درصورت نیاز با مقامات و مراجع قانون گذار این حوزه نیز در ارتباط هستیم.

   6. تغییرات

   مفاد این بیانیه ممکن است در فواصل زمانی مختلف تغییر کند. ما این حق را برای خود محفوظ می دانیم که در هر زمان که مصالح اداره کل پزشکی قانونی ایجاب کند مفاد و شرایط این بیانیه را تغییر دهد و متعاقب آن هرگونه تغییر در این بیانیه صرفا از طریق همین صفحه وب اطلاع رسانی خواهد شد. کاربران پورتال و مخاطبان اداره کل پزشکی قانونی متعهد هستند همیشه شرایط آخرین نسخه این بیانیه را از همین آدرس بررسی و مطالعه کنند.


   7. رد مسئولیت

   به صراحت اعلام می کنیم تعهدات و مسئولیت‌های ما در خصوص رعایت سطوح محرمانگی و دسترسی به اطلاعات حریم خصوصی شما، محدود به توانایی‌ها و امکانات ما در چارچوب مفاد این سند است و ما در قبال اقدامات مجرمانه (هک شدن پورتال، افشای اطلاعات توسط شخص ثالث، ...) و یا حوادث و رویدادهای غیرمترقبه یا اتفاقاتی که منتسب یا ناشی از اقدامات ما نباشد، هیچگونه مسئولیت و تعهدی نداریم.