پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
شعار سال زیر پورتال ها
   
 
  • کمترین تعداد فوت شدگان ناشی از تصادف در کشور مربوط به استان ایلام است

   کمترین تعداد فوت شدگان ناشی از تصادف در کشور مربوط به استان ایلام است

   کمترین تعداد فوت شدگان ناشی از تصادف در کشور مربوط به استان ایلام است

   بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، در حوادث رانندگی دو ماهه نخست امسال 2596 نفر جان خود را از دست دادند که از این تعداد 17 نفر مربوط به استان ایلام بود.


   به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، آمار تلفات حوادث رانندگی دو ماهه ابتدایی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات یکهزار و 980 نفر بود، 31.1 درصد بیشتر شده است.

   به نظر می رسد یکی از دلایل رشد کشته های تصادفات رانندگی در دو ماهه امسال لغو و یا کمتر شدن محدودیت های سفر ناشی از شیوع کرونا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است که افزایش تعداد تلفات و مصدومان تصادفات را به ویژه در ایام نوروز و فروردین ماه به دنبال داشت.

   بر اساس این گزارش در دو ماهه امسال بیشترین آمار تلفات تصادفات به ترتیب مربوط به استان های فارس با 240 و سیستان و بلوچستان با 194 و تهران با 178 و کمترین آن مربوط به استان های ایلام با 17،کهگیلویه و بویراحمد با 31 و خراسان شمالی با 34 فوتی بوده است.

   در دو ماهه اول امسال، 46 هزار و 798 نفر نیز در حوادث رانندگی مصدوم و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این تعداد نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 30.2 درصد بیشتر شده است.

   از کل مصدومان تصادفات فروردین و اردیبهشت امسال 34 هزار و 386 نفر مرد و 12 هزار و 412 نفر زن بودند.

   مرگ یکهزار و 197 نفر در تصادفات اردیبهشت

   در اردیبهشت امسال نیز یکهزار و 197 نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 4.9 درصدی داشته است.
   تعداد مصدومان تصادفات که به این سازمان مراجعه داشته اند نیز در این ماه 22 هزار و 363 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.8 درصد کمتر است.

   توصیه به هموطنان
   سازمان پزشکی قانونی کشور با استناد به آمارها و مستندات گردآوری شده در واحد آمار این سازمان که تفاوت قابل توجه تعداد تلفات تصادفات دو ماهه امسال نسبت به سال قبل را نشان می دهد، به هموطنان توصیه می نماید تا به دستورالعمل های اعلام شده مبنی بر محدودیت سفر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با توجه به آغاز پیک پنجم بیماری توجه کنند و در صورت ناگزیر بودن از سفرهای ضروری، نکات ایمنی و توصیه های لازم برای رانندگی ایمن را مد نظر قرار دهند.   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: