پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
شعار سال زیر پورتال ها
   
 
  • توسعه همکاری های پژوهشی مشترک پزشکی قانونی و دانشگاه آزاد اسلامی ایلام

   توسعه همکاری های پژوهشی مشترک پزشکی قانونی و دانشگاه آزاد اسلامی ایلام

   توسعه همکاری های پژوهشی مشترک پزشکی قانونی و دانشگاه آزاد اسلامی ایلام

   نشست توسعه همکاری های پژوهشی مشترک پزشکی قانونی و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

   ظهر روز یکشنبه یکم اسفند ماه اداره کل پزشکی قانونی استان ایلام میزبان معاون پژوهش و فناوری، نمایندگان رشته های حقوق، روانشناسی، ژنتیک و آمار، اداره ارتباط با صنعت و مرکز تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بود.

   در این نشست "مهرشاد طهماسبی" مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام با اشاره به خدمات پزشکی قانونی در جامعه به عنوان یک نهاد مستقل و زیر نظر قوه قضاییه گفت: تعامل با مجموعه دانشگاهی و همکاری با متخصصین حوزه های مختلف اصلی ترین راه برای تکامل هر سازمانی است و مجموعه پزشکی قانونی با توجه به وظایف خطیر خود در راستای کشف حقیقت به دنبال حل چالش های خود به کمک اساتید، نخبگان و صاحب نظران علمی است. وی در ادامه علاوه بر همکاری های پژوهشی، تعامل در حوزه آموزش، آزمایشگاه، علوم روابط عمومی و کامپیوتر را از دیگر موارد مهم ارتباط با دانشگاه خواند.

   در ادامه "رحمت اله محمدی پور" معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام ضمن ابراز خرسندی از تعامل صورت گرفته گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در ایلام با کمک ۲۰۰ عضو هیئت علمی تمام‌وقت در رشته‌های مختلف و بیش از ۶ هزار دانشجو که نزدیک به نیمی از آنها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند، آزمایشگاه‌های مجهز، اماکن ورزشی، مرکز رشد، سرای نوآوری، مراکز تحقیقاتی، کارگاه‌های کامپیوتر، لابراتوار زبان، مهمانسرا، سامانه‌های اینترنتی مناسب، اماکن آموزشی کافی، کتابخانه‌ها، اماکن فرهنگی، سلف سرویس و ... با دسترسی مناسب در سطح شهر فضایی را فراهم کرده که مردم به تحصیل می‌پردازند. وی با اشاره به سیاست‌های ارتباط با «صنعت، جامعه و دانشگاه» برای حل بحران‌ها و معضلات اعلام کرد: دانشگاه باید محور حل مسئله و تلاش استادان برای نقش‌آفرینی در «حرفه، صنعت و جامعه» باشد.

   در ادامه "امین بختیاری" مسئول امور پژوهشی پزشکی قانونی استان ایلام ضمن اشاره به نقش پژوهش در دنیای امروز گفت: با توجه به ماهیت کار پزشکی قانونی و ابعاد گسترده علم پزشکی در راستای کشف حقیقت و احقاق عدالت در جامعه، پژوهش همواره یکی از ارکان اصلی در پزشکی قانونی بوده است به گونه ای که مرکز تحقیقات پزشکی قانونی به همت متخصصین و با هدف خودکفایی موفق به ساخت کیت ژنتیک و دستگاه هموژنایزر شد. وی در ادامه به کسب رتبه دوم پژوهش پزشکی قانونی ایلام در سال 99 در میان استان های غیرقطب پزشکی قانونی کشور اشاره کرد.
   ادامه این جلسه با بحث و تبادل نظر اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسان پزشکی قانونی در خصوص نحوه تعامل های علمی مشترک همراه بود. انعقاد تفاهم نامه همکاری و تشکیل کارگروه مشترک پژوهشی از دیگر موضوعات این نشست بود.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: